TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN BEŞİNCİSİ ELAZIĞ'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN BEŞİNCİSİ ELAZIĞ'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İZODER'in ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak, vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla gerçekleştirdiği Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin beşincisi İZODER, Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliği ile Megaboard partnerliğinde, Bonus, Mardav, Ode, Ravaber, Terrawool ve Saint-Gobain Weber sponsorluğunda 2 Ağustos tarihinde Windy Hill Hotel Elazığ'da düzenlendi.

Seminer Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinççi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, İZODER Başkanı Levent Pelesen, öğretim üyeleri, mimar ve mühendislerin yanı sıra, kamu, STK ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinççi açılış konuşmasında, yalıtımın insan sağlığı ve konforu için vazgeçilmez bir unsur olduğunu vurgulayarak, bu konuda yapılan yasal düzenlemelerin takipçisi olduklarını belirtti. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ise yalıtımın önemine değinerek, Türkiye'de yalıtımın yaygınlaşması ve yalıtım bilincinin artırılması için gerçekleşen çalışmaların destekçisi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Beşincisi Elazığ'da Gerçekleştirildi


Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Beşincisi Elazığ'da Gerçekleştirildi
Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak, vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu'ya yöneldiklerini belirten İZODER Başkanı Levent Pelesen, "Son yasal düzenlemelerle birlikte yalıtım sektörünün gelişimi ivme kazandı. Sektörümüzün beklediği Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği ve Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik, İZODER çalışanlarının yıllar süren emek ve katkıları ile ülkemize kazandırıldı. Isı, su, ses ve yangın yalıtımı, her şeyden önce Türkiye'nin geleceği için stratejik öneme sahip konular. Vatandaşların yalıtım konusunda doğru bilgilere sahip olması çok önemli, çünkü tüm yalıtım uygulamalarıyla güvenli, sağlıklı ve konforlu yaşam alanlarına kavuşabiliriz. Ayrıca Bakanlığımızın bize verdiği görev ve yetkiyle Su ve Ses Yalıtımı Yönetmelik Kılavuzlarının yazılması için de çalışmaları başlattık. Kılavuzların da doğru yalıtım uygulamaları için sektöre katkısı büyük olacaktır" diye konuştu.

Pelesen konuşmasını şöyle tamamladı: "İZODER olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliği ile Ekim 2017'de İzmir'de yüksek bir katılımla başlayan seminer dizimize, 2018'de Ankara, Adana ve Kayseri'de devam ettik. Elazığ'ı Antalya ve Trabzon illerimiz takip edecek. Finali ise İstanbul'da yapacağız. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz seminerlerin gördüğü yoğun ilgi, Anadolu'ya açılma stratejisinin ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Hedefimiz bu seminerler dizisini 2019 yılında da sürdürmek"

Alanında Uzman Konuşmacılar Yalıtımı Masaya Yatırdı


Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Beşincisi Elazığ'da Gerçekleştirildi
Seminerde Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer moderatörlüğünde "Su Yalıtımı Yönetmeliği Neler Getiriyor, Su Yalıtımı Uygulamaları" konuları İZODER Su Yalıtımı Komisyonu Bşk. Yrd. Jozef Bonfil ve İZODER Teknik İş Geliştirme Yöneticisi Timur Diz tarafından ele alındı. "Yangın Yalıtımı ve Yangın Güvenliği Tedbirleri" sunumu Yangın Güvenliği Tedbirleri Komisyon Üyesi Onur Yücel, "Ses Yalıtımı Yönetmeliği Neler Getiriyor, Ses Yalıtımı Uygulamaları" sunumu İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Dikmen tarafından yapıldı. "Enerji Verimliliği Mevzuatları, Isı Yalıtım Uygulamaları, Yapı Sektöründe Denetim" başlıklı oturumlara İZODER Isı Yalıtımı Komisyonu Başkanı Kürşad Sakarya ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Başkanı Tekin Saraçoğlu katıldı.