İZODER 2019 GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İZODER 2019 Genel Kurulu Gerçekleştirildi


Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Genel Kurul Toplantısı, 15 Şubat günü Radisson Blu Hotel Asia'da yapıldı. Genel Kurul öncesinde Ekonomi ve Strateji Danışmanı Sayın Can Gürlesel Güncel Ekonomik Göstergeler ve Sektör Raporu sunumu yaptı. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda son gelişmeleri paylaştı.

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen Genel Kurul açılış konuşmasında 2018 yılında İZODER'in önemli çalışmalara imza attığını, Su Yalıtımı Yönetmeliği ve Ses Yalıtımı Yönetmeliklerinin çıkarılmasında önemli rol üstlendiğini belirterek şunları söyledi: "2018 yılında derneğimizin 25. Kuruluş yılını kutladık. Bu kapsamda yürüttüğümüz iki sosyal sorumluluk projesi ile çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunduk.
Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde bulunan Şehit Ferhat Gözen İlkokulu için üyemiz Eryap Grup, Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yer alan Kadir Has Anadolu Lisesi için üyemiz Ravaber, Kayseri'nin İncesu ilçesinde yer alan Prof. Dr. Ayten – Mahir Köseoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi için üyemiz His Yalıtım, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde bulunan Şehit Jandarma Kıdemli Üsteğmen Mahir Özdemir Ortaokulu için üyemiz Megaboard, yalıtım uygulamaları amacıyla harekete geçti. Böylece üyelerimiz sayesinde Anadolu'da 4 okul yenilendi. TEV iş birliğinde açtığımız İZODER 25.Yıl Bursu ile 40 meslek lisesi öğrencisinin 1 yıllık eğitim masrafları karşılandı. Bunları değerli üyelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdik. Birlikten kuvvet doğduğunu bir kez daha gösterdik."

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğinde Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri düzenlediklerini belirten Pelesen, bu seminerlerle yalıtım sektöründeki son gelişmeleri aktardıklarını ve Anadolu'da daha etkin olmayı hedeflediklerini söyledi. Pelesen, ülkemiz için son derece önemli olan yalıtım sektörünün ülke ekonomisi ve vatandaşların sağlığı, konforu ve güvenliği için kilit noktada bulunduğunun, çalışmaların bu inançla aralıksız sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Divan Kurulu Başkanlığını Canpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan'ın, Başkan Yardımcılığını Köster Türkiye Satış Müdürü Selahattin Özüpek'in ve Katipliğini Betek Yalıtım Pazarlama Müdürü Çağdaş Korkmaz'ın yürüttüğü Divan Kurulunun yönetiminde gündem maddeleri ele alındı. 2018 yılı faaliyetleri ve 2018 yılı Denetim Kurulu Raporları, 2019 yılı Çalışma Bütçeleri, değişen tüzük maddeleri İZODER Genel Sekreteri Timur Diz tarafından katılımcılarla paylaşılıp, oylamaya sunuldu. Genel Kurul sonrasında yönetim kurulunun görev süresi 1 yıl daha uzatıldı. Dernek Yönetim ve Denetim Kurullarının Genel Kurul tarafından 3 yıl için seçilmesi kararı ve diğer değişiklikler oy birliği ile kabul edildi.

İZODER 2019 Genel Kurulu Gerçekleştirildi


İZODER 2019 Genel Kurulu Gerçekleştirildi


Genel Kurulda İZODER üyeliğinde 10. ve 20. dolduran üyeler için plaket töreni düzenlendi. 10. yılını dolduran Alfor Plastik, Austrotherm Yalıtım Malz., Eryap Grup Yalıtım, İzobedel İnş., İzomet İzol. İnş., Koramic Yapı Kim., Parex Group firmalarına ve İZODER üyeliğinde 20. yılını dolduran Balcıoğlu Grup, Hakan İzol., Haydar Boz Yalıtım, İnceten İnş., İzoser İnş., Lamda İnş., Mimtek İnş., Onduline Avrasya, Sika Yapı Kimyasalları, Ünar Yapı firmalarına plaketleri İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen tarafından takdim edildi.