2020 OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ. İZODER'İN YENİ BAŞKANI LEVENT GÖKÇE OLDUIsı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER’in Olağan Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliği ile Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe seçildi. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, “Yalıtımın binalara olumlu etkisinin farkında olan kamunun desteği ve kamuoyunun da ilgisinin artmasıyla, sektör daha da gelişecek ve büyüyecektir. İZODER olarak, binalarda yalıtım uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalarımızla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.Türkiye’de yalıtım bilincinin artırılması ve yalıtım sektörünün gelişmesini hedefleyen İZODER’in Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 13 Şubat Perşembe günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapıldı. Etkinlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eski Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, TÜRKKONFED Başkanı Sn. Orhan Turan, Türkiye İMSAD Başkanı Sn. Ferdi Erdoğan, ENVERDER Başkanı Sn. Murat Kalsın, EYODER Başkanı Sn. Cihan Karamık, TİM Genel Sekreteri Sn. Prof. Dr. Kerem Alkin, İZODER Başkanlar Kurulu Üyeleri ve İZODER üyelerinden oluşan 135 kişilik seçkin bir grup bir araya geldi.
 
İZODER 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, başkanlığı süresince İZODER’de yapılan çalışmaları katılımcılarla paylaşarak, “3 yıl önce göreve başladığımızda söz verdiğimiz eksik yalıtım yönetmeliklerinin tamamlanmasına katkıda bulunduk ve Anadolu’ya açılım konusunda çalışma yürüttük” dedi. Levent Pelesen, şunları söyledi: “Su ve ses yalıtımı yönetmelikleri çıkarılmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığımız iş birliği protokolü çerçevesinde tam 14 ilde ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenledik. Toplam 3 binin üzerinde katılımcının izlediği toplantılarla tüm yalıtım branşlarını anlatma fırsatı bulduk. 14 ile gittik ama 37 ilden gelen kamu personelleri de seminerlerimizi takip etti. Böylece çok geniş bir ağa ulaşırken, yerel yöneticilerle de bir araya geldik. Ayrıca İZODER’in 25. kuruluş yıldönümüne özel sosyal sorumluluk projeleri yürüttük. Anadolu’da 4 okulun yalıtımı, üyelerimiz tarafından A’dan Z’ye her şeyiyle yapıldı. Ayrıca öğrencilere yönelik İZODER 25. yıl eğitim bursu açtık ve 40 meslek lisesi öğrencisinin bir yıllık eğitim masraflarını üstlendik. Bu dönemde uzun zamandır yapamadığımız sektör envanteri çalışmasını da tamamlayıp, sonuçları sektör ve kamuoyu ile paylaştık.”
 
Çok kaliteli üretim yapılıyor ama uygulamalar takip edilmeli
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eski Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise enerji verimliliği ve enerji tasarrufu için doğru malzemeler ve kaliteli işçilikle yapılan yalıtım uygulamalarının, ülke ekonomisine katkılarının altını çizdi. Beklenen yalıtım yönetmeliklerinin çıktığını ve bir an önce teknik kadroların yetiştirilmesi, uzmanlaşmanın sağlanması gerektiğini belirten Prof. Dr. Mustafa Öztürk, “Yeryüzü iklim değişikliği nedeniyle ısınıyor. Isınan ortamı da sağlıklı hale getirmemiz için binalarımızı yalıtmamız gerekiyor. ‘Havayı soğutamazsınız, binalarınızı yalıtın’ demeliyiz. Ülkemizde yalıtıma yönelik bütün kriterlerin AB normlarında devreye girmesi lazım. Böylece sera gazı salımıyla ilgili önemli önlemler alınmış olur. Evlerimizde pencere kenarı ile odanın ortasındaki sıcaklık farkı 1.5 derecenin üzerinde olduğunda insanlar nezle, grip oluyor. Bundan dolayı binaların kaliteli ve doğru yalıtılması büyük önem taşıyor. Bugün yalıtım sektöründü çok kaliteli malzemeler üretiliyor ancak bu kaliteli ürünler çok kalitesiz terzilere teslim ediliyor. Oysa ürünün üretiminden, uygulanmasına, nihai kullanımına kadar tüm süreç takip etmelidir” diye konuştu.
 
Türkiye önemli bir tedarikçi ülke olduğu vurgulanmalı
 
Toplantıda “2019’dan 2020’ye Ekonomik Durum” başlıklı bir konuşma yapan TİM Genel Sekreteri ve İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye’de bankacılık sektörünün, ekonomik dalgalanmadan etkilenen reel sektöre yönelik yapıcı adımlar atması gerektiğini söyledi. Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınının uluslararası ticarete etkisine de dikkat çeken Prof. Dr. Kerem Alkin, “Asya ülkelerinden ürün tedariki önümüzdeki günlerde daha çok tartışılacak. Türkiye güvenli liman olma konusunda bir farkındalık ortaya koyacaksa, birçok alım heyeti davet edilerek Türkiye’nin önemli bir tedarikçi ülke olduğu vurgulanmalı” diye konuştu.

Sunum için tıklayınız.İZODER olarak ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz
 
Toplantının İZODER üyelerine açık olan ikinci bölümünde Dernek Yönetim Kurulunu temsilen Genel Sekreter Timur DİZ tarafından yapılan açılış konuşmasında  1. Toplantıda yeterli katılım sağlanamadığı, bu 2. Toplantıda 89 kişinin bulunduğu ve toplantı yeter sayısının sağlandığına dair tutanağı hazirun ile paylaştı. Genel Kurul toplantısının yönetilmesi için dernek üyelerince verilen önerge müzakereye açıldı ve yapılan açık oylama sonucunda;

  • Divan Başkanlığına                         : Mehmet ÖZCAN (CANPA)
  • Divan Başkan Yardımcılığına        : Ceylin AKDEMİR (ODE)
  • Divan Sekreterliğine                      : Gülnur Gülsever (WEBER) seçildi.
 
13. Dönem Yönetim Kurulu adına İZODER Genel Sekreteri Timur Diz tarafından 2017 – 2019 Faaliyet Raporu ve Mali Rapor sunuldu. 13. Dönem Yönetim Kurulunun ibra edilmesinin ardından İZODER’in yeni Yönetim Kurulu seçildi. 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe oldu. İZODER’in 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, “Yürütülen çok değerli mevcut projelere ilaveten, İZODER’i değişen ve gelişen konjonktüre uygun olarak çok daha güçlü bir konuma getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Yalıtımın sağlık, güvenlik ve ekonomik açıdan tüm toplumu ilgilendiren ciddi bir boyutu olduğunu her platformda vurgulamayı görev edinen tüm İZODER üyelerine teşekkür eden Levent Gökçe, “Ülke olarak güvenli ve sağlıklı yapılara kavuşmak için binalarımızda standartlara uygun ısı, su, ses ve yangın yalıtımı uygulamalarını yapmamız şart. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nın, ülkemizde uygulanan yalıtım mevzuatlarının AB ülkeleri ile aynı seviyeye getirilmesi konusunda önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Yalıtımın tüm branşlarının binalara olumlu etkisinin farkında olan kamunun desteği ve kamuoyunun da yalıtımın önemine yönelik algısının artmasıyla sektör daha da büyüyecektir. İZODER olarak, binalarda yalıtım uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalarımızla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

2017-2018 ve 2019 Faaliyet Raporu için tıklayın!

Onur Üyeliği belgeleri ve plaket takdim edildi
Derneğin faaliyetlerine önemli katkılarda bulunan ve geçmiş dönemlerde İZODER Yönetim Kurulu üyeliği de yapmış olan Tevfik Ceritoğlu’na İZODER Onur Üyeliği Belgesi de takdim edildi. Genel Kurul’a katılamayan Güliz Kanuni Tuncay ve Demirkan Barlas da Onur Üyeliği sertifikalarını daha sonra alacak isimler oldu. Aynı zamanda dernek üyelikleri 10. yılını dolduran Birdal İnşaat, Dyo,  Erge İzolasyon, Fixa, Hatüpen, KYK, Mapei, Polisan, Retim, TMY ve üyelikleri 20. Yılını dolduran İstanbul Teknik ve Yapı Servis firmalarına plaketleri takdim edildi.

İZODER Genel Kurulu’nda oy birliği ile seçilen 14. Dönem Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluştu:Yönetim Kurulu
 
ÜYE İSMİ   GÖREV
Levent Gökçe
Emrullah Eruslu
Erdem Ateş
Ertuğrul Şen
Emre Gürcan
Ahmet Yaşar
Çağdaş Korkmaz
Erhan Özdemir
Fulya Özgül Koçak
Mehmet Onur
Muhsin Pala
S. Ebru Şapoğlu
Timur Karaoğlu
Ümit Günalp
Volkan Dikmen
Murat Savcı
Uğur Boz
Suat Seven
Atalay Özdayı
Levent Özgür
Orkun Ürkmez
Dr. Daniş Navaro
Saint-Gobain Weber
Eryap Grup
Basaş
İZODER
Knauf Insulation
Sinerji Yalıtım
Betek
Ode Yalıtım
Onduline
RBS Ravago
His Yalıtım
Şişecam
Kalekim
Mimtek
DKM İnş.
İzocam
Haydar Boz
BASF Türk
Baumit
Özgür Atermit
BTM
Monier Yapı Çözümleri
Başkan
Başkan Vekili
Başkan Vekili
Başkan Yardımcısı
Sayman Üye
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
 
Denetleme Kurulu
 
ÜYE İSMİ   GÖREV
Macit Tanyol
Sertaç Köleli
Tevfik Arıburnu
Bahadır Arıkan
Burak Biliç
Selçuk Vanlı
İSTANBUL TEKNİK
İZOGÜN
ARIMAS
KORAMIC
ENAR YAPI
AUSTROTHERM
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
     
 
Disiplin Kurulu
 
ÜYE İSMİ   GÖREV
Levent Ürkmez
Mehmet Özcan
Tayfun Küçükoğlu
Ali Murat EKİN
Cem BAŞOĞLU
Emin ÖZGÜR
BTM
CANPA
BETEK
FİXA YAPI
YAPI SERVİS
ÖZGÜR ATERMİT
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Asil
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
Üye -  Yedek
   
 
Levent Gökçe 

1967 yılında Söke-Aydın’da doğan Levent Gökçe, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Uluslararası İşletmecilik programını tamamladı. 2005-2017 yıllarında Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Direktör olarak görev yaptı. 2017-2019 tarihleri arasında İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de Genel Direktörlük görevini yürüttü. 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle Saint-Gobain Türkiye CEO’su oldu. Yapı sektörünün önde gelen kurumlarından olan İzocam, Weber ve Rigips firmalarında Yönetim Kurulu üyeliği bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Levent Gökçe, İngilizce bilmektedir.