HABERLER

 • İZODER, 'TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN İKİNCİSİNİ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRDİ

  İZODER, Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Ankara'da 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri' düzenledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, "Artık dünya, enerjiyi verimli kullanmak için yalıtım yapıyor.

  Devamı

 • İZODER, 'TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN İLKİNİ İZMİR'DE GERÇEKLEŞTİRDİ

  Yalıtım sektörünün çatı örgütü İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliği ile BASF, BETEK, BTM, İZOCAM ve SAINT GOBAIN WEBER'in sponsorluğunda, İzmir MMO Tepekule Kongre-Sergi Merkezi'nde 16 Kasım günü 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri' düzenledi.

  Devamı

 • SU YALITIMI YÖNETMELİĞİ'NİN ÜLKEYE KATACAĞI DEĞER, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE BİRLİKTE, İZODER, BİTÜDER VE SUDER'İN ORTAK BASIN TOPLANTISIYLA DUYURULDU

  Türkiye’de inşaat sektöründe büyük bir eksikliği gidererek, binalara dayanıklılık, kalite ve güç kazandıracak su yalıtımı uygulaması ile ilgili beklenen yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni ‘Su Yalıtımı Yönetmeliği’nin ülkeye, inşaat sektörüne ve binalara katacağı değer; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte, yalıtım sektörünün çatı örgütü İZODER, su yalıtımı dernekleri BİTÜDER ve SUDER’in düzenlediği ortak basın toplantısıyla duyuruldu.

  Devamı

 • TÜRKİYE İMSAD GÜNDEM BULUŞMALARI  Devamı

 • 'ULUSLARARASI GÜRÜLTÜ FARKINDALIK GÜNÜ'NDE GÜRÜLTÜNÜN HAYATIMIZA ETKİLERİ KONUŞULDU

  Amaç gürültü konusunda farkındalık yaratmak
  'Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü' kapsamında, TAKDER ve İZODER işbirliği ile İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen panelde, gürültünün hayatımıza etkileri masaya yatırıldı.

  Devamı

 • İZODER'in yeni başkanı Levent Pelesen oldu

  Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği'nin (İZODER) Olağan Genel Kurulu'nda, başkanlığa oy birliği ile Levent Pelesen seçildi. İZODER'in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, "Yalıtım sektörü için bir başvuru merkezi olarak, yalıtım konusunda kamu ve kamuoyunu bilinçlendirmeye devam edeceğiz. Sektör adına çıkması beklenen yasa ve yönetmeliklerin takipçisi olacağız" dedi.

  Devamı

 • IV. İSTANBUL KARBON ZİRVESİ'NDE KARBON CİMRİLERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

  Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek olan IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde resmi erk, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelerek, karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye'nin iklim değişikliği ile mücadele yolu tüm yönleri ile incelenecek.

  Devamı

 • İZODER 'SES YALITIMI ZİRVESİ' İLE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE KARŞI FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

  Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Ses Yalıtımı Zirvesi'nde uzman isimler tarafından masaya yatırıldı. Kontrolsüz ses ve gürültü kirliliğine karşı farkındalık seferberliği başlattıklarını belirten İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, "Gürültünün, hem ruh hem beden sağlığımızda yüksek ve kalıcı bir etkisi var. Kontrolsüz ses ve gürültüden arınma bilinci, bugünden başlayıp her yıl olgunlaşarak gelişecek ve ülkemizin hak ettiği seviyeye ulaşacaktır" dedi.

  Devamı

 • Türkiye U değerleri haritası raporu-2016 (İngilizce & Türkçe)  Devamı

 • AB Yolunda Türkiye için U Değerleri Konferansı Düzenlendi

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İZODER işbirliği ile düzenlenen 2023 enerji verimliliği hedefleri doğrultusunda Türkiye için yeni U değerleri ile ilgili rapor sonuçları 8 Haziran günü Ankara TOBB’da düzenlenen konferansla açıklandı. Açılışta konuşan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, enerji verimliliğinin, çağdaşlaşan ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında kritik öneme sahip olduğunu belirterek, binalarda, konutlarda sağlanacak enerji verimliliği potansiyelinin ulaşım ve sanayiden büyük olduğunu vurguladı.

  Devamı

 • İZODER Üyeleriyle Buluştu

  İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu: "Yalıtım sektörünün ve İZODER'in daha etkin olması için üyelerimizin katkıları büyük önem taşıyor."

  Devamı

 • İZODER, 2016 MALİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER Mali Genel Kurul Toplantısı, 9 Mart Perşembe günü Radisson Blu Hotel Asia'da yapıldı.

  Devamı

 • İzolasyon Dünyası Artık İZODERGİ

  İzolasyon Dünyası ismini, tasarımını ve içeriğini yeniledi.

  İZODER'in, sektörün gelişimine katkıda bulunmak ve doğru bilgi paylaşımını sağlamak amacıyla yayımladığı İzolasyon Dünyası Dergisi ismini İZODERGİ olarak değiştirdi.

  Devamı

 • Başkandan 'Yeni Yıla Yeni Dergimizle Merhaba'

  İZODER'in, sektörün gelişimine katkıda bulunmak ve doğru bilgi paylaşımını sağlamak amacıyla yayımladığı İzolasyon Dünyası Dergimiz yeni yılda, yeni ismi İZODERGİ ve yeni yüzü ile karşınızda. Dergimizi daha kolay okunmasını amaçladığımız yeni tasarımı ve içeriğimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Dergimiz, İZODER'in yalıtımı anlattığı en önemli ve güçlü iletişim araçlarından biri.

  Devamı

 • İZODER 7.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na Katıldı

  İZODER, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 35. Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri kapsamında 14-16 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center'da yapılan 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na katıldı.

  Devamı

 • Çevresel Gürültü Kontrolünde Yasal Düzenlemeler, Çalışmalar ve Ses Yalıtımının Önemi

  Türkiye'de gürültü konusunda hukuki ve teknik düzenlemeler 1983 tarihli 2872 sayılı Çevre Kanunu'nun 14. maddesinde belirtilen "Kişilerin huzur ve sükûnunu, beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde yönetmelikte belirlenen standartlar üzerinde gürültü çıkarılması yasaktır. Fabrika, atölye, işyeri, eğlence yeri, hizmet binaları, konutlar ve ulaşım araçlarında gürültünün asgariye indirilmesi için gerekli önlemler alınır." hükmü ve bu hüküm doğrultusunda 4 Haziran 2010 tarihli ve 27601 Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği ile oluşturulmuştur.

  Devamı

 • Yalıtım, Ülkelerin Enerji Bağımlılıklarını Azaltmalarında Önemlidir

  Avrupalılar için, enerji verimliliği hedeflerini uygulamak demek, enerji bağımsızlığına daha yüksek katkıda bulunmak, AB'nin ekonomisini canlandırmak ve iş yaratmak, çevre kirliliği düzeylerini azaltmak, tüketicinin enerji faturalarını düşürmek ve vatandaşların refahını artırmak için gayretleri birleştirmektir. AB düzeyinde 2020-Stratejisi, bu iddialı hedeflere ulaşmak için genel çerçeveyi oluşturur.

  Devamı