HABERLER

 • İZODER 2021 Mali Genel Kurulu Gerçekleşti

  İZODER’in Mali Genel Kurul Toplantısı 16 Eylül’de Cemile Sultan Korusu Koru Teras salonunda yapıldı. Toplantıda İZODERYönetim Kurulu Üyeleri ve İZODER üyeleri bir araya geldi.

  Devamı

 • İZODER'de Bayrak Değişimi: İZODER'in yeni başkanı Emrullah Eruslu oldu

  Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu İZODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Eryap Grup CEO’su Emrullah Eruslu seçildi. İZODER Başkanı Emrullah Eruslu, “Sağlıklı, güvenli ve konforlu yapıların daha fazla önem kazandığı bir dönemde, toplumun yalıtıma yönelik olumlu yaklaşımını sektör olarak destekleyecek ve yalıtımın yaygınlaşmasını sağlayacak çalışmalara ağırlık vereceğiz” dedi.

  Devamı

 • İZODER - Munzur Üniversitesi Yalıtım Seminerleri Büyük İlgi Gördü

  İZODER’in üniversite öğrencilerene yönelik Yalıtım Seminerleri, Munzur Üniversitesi Mimarlık Bölümü iş birliğiyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Türkiye genelindeki mimarlık fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerlere İZODER üyelerinden BETEK Boya, MASTER Builders Solutions, MEGA Yalıtım, ODE Yalıtım, SİKA Yapı Kim. sponsor oldu.

  Devamı

 • Türkiye'nin İlk ve Güçlü Sürdürülebilir İş Buluşması

  2009'dan bu yana iş dünyasını bir araya getiren Türkiye'nin ilk ve güçlü sürdürülebilir iş buluşması, 8.yılında geleceğe yön verecek. 7-8 Nisan'da gerçekleşecek Yeşil İş: Sürdürülebilir İş Zirvesi; değişen dünyada iklim değişikliği etkileri, ekonomide net-zero, karbon ve enerji dönüşümü, döngüsel ekonomi, inovasyon, sürdürülebilir finansman, yeşil fonlar, yeşil mutabakat ve yönetişime kadar birçok konuya odaklanacak, çok sayıda uluslararası konuşmacıyı ağırlayacak.

  Devamı

 • İklimlendirme Sektörü İş Etik Kodları Kitapçığı Yayımlandı

  ISKAV tarafından temelleri atılan ve sektörümüzün çatı örgütü İZODER’in yanı sıra DOSİDER, ESSİAD, İSKİD, MTMD, POMSAD, TTMD, SOSİAD tarafından desteklenen; toplumsal fayda doğrultusunda sürdürülebilir bir iş hayatı için etik değerlere uygun davranış biçimi ile Türkiye iklimlendirme sektörünün ve şirketlerinin değerinin arttırılması hedefiyle hayata geçirilmiş olan Sektörel İş Etik Kodları Kitapçığı yayımlanmıştır.

  Devamı

 • 2020 Olağan Seçimli Genel Kurulumuz Gerçekleşti. İZODER'in yeni başkanı Levent Gökçe oldu

  Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER’in Olağan Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliği ile Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe seçildi. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, “Yalıtımın binalara olumlu etkisinin farkında olan kamunun desteği ve kamuoyunun da ilgisinin artmasıyla, sektör daha da gelişecek ve büyüyecektir. İZODER olarak, binalarda yalıtım uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalarımızla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

  Devamı

 • Yapı Kataloğu Webinar Programıyla Mimarlara ve Yapı Firmalarına Özel Sunumlara Ev Sahipliği Yapıyor

  Yapı Kataloğu 45 yıla yakın süredir yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkanı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlar. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar Yapı Kataloğu’ndan ürün ve malzeme seçer, teklif alır ve satın alım yapar, ihale veya bayilik teklifi alır, detaylı bilgi sorgular.

  Devamı

 • İZODER, 2019'un Üçüncü Yalıtım Seminerini Bursa'da Düzenledi

  Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu'da Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri düzenlemeye devam eden İZODER, 2019'un üçüncü seminerini Bursa'da gerçekleştirdi. Bonus, Filli Boya/Capatect, İzocam, Mardav, MegaBoard, ODE, Onduline, Terrawool, Weber sponsorluğundaki seminer 27 Haziran günü Bursa Almira Otel'de yapıldı.

  Devamı

 • İZODER Kuzey Kıbrıs KTMMOB'yu Ziyaret Etti

  12-13 Mart 2019 tarihlerinde İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen Kuzey Kıbrıs KTMMOB'yu ziyaret etti. KTMMOB Genel Başkanı Seran Aysal, Genel Sekreteri Tunç Adanır ve KTMMOB Binalarda Enerji Verimliliği Komite koordinatörü Azmi Öge ile gerçekleştirilen görüşmelerin ardından enerji verimliliği ve ısı yalıtımı, ülkemizdeki uygulamalar ile ilgili KTMMOB ve İZODER arasında teknik işbirliği protokolü imzalandı.

  Devamı

 • EPSDER Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

  EPSDER (EPS Sanayi Derneği) olağan genel kurul toplantısı 20 Mart günü Radisson Blu Hotel Tuzla’da yapıldı. EPSDER olağan genel kurulunda EPSDER’in 2019-2020 döneminde görev alacak yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi.

  Devamı

 • İZODER 2019 GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Genel Kurul Toplantısı, 15 Şubat günü Radisson Blu Hotel Asia'da yapıldı. Genel Kurul öncesinde Ekonomi ve Strateji Danışmanı Sayın Can Gürlesel Güncel Ekonomik Göstergeler ve Sektör Raporu sunumu yaptı. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda son gelişmeleri paylaştı.

  Devamı

 • BİNALARIN GÜRÜLTÜYE KARŞI KORUNMASI YÖNETMELİĞİ AÇIKLAMA VE UYGULAMALI KILAVUZU YAYIMLANDI

  "Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik" 31 Mayıs 2017 Tarihinde 30082 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanmış ve 31 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girmiştir.
  Bu yönetmelik le her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin işletimi ve kullanımı esnasında insanların maruz kalacağı, her türlü gürültünün, kişilerin, beden ve ruh sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirecek iyi işitme ve algılama koşullarının sağlanması için, tasarım, yapım, kullanım, bakım ve işletim bakımından uyulacak kurallar tanımlanmıştır.

  Devamı

 • İZODER, 'YALITIM SEMİNERLERİ'NİN FİNALİNİ İSTANBUL'DA YAPTI

  İZODER'in ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla gerçekleştirdiği 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin sekizincisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın himayesinde İstanbul'da düzenlendi.

  Devamı

 • İZODER GENEL SEKRETERLİĞİ'NE TİMUR DİZ ATANDI

  Türkiye yalıtım sektörünün çatı örgütü İZODER'de, yeni yapılanma kapsamında önemli bir atama gerçekleştirildi. Dernek çatısı altında 16 yıldır görev yapan Teknik İş Geliştirme Yöneticisi Timur Diz, İZODER Genel Sekreterliği'ne getirildi.

  Devamı

 • TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN BEŞİNCİSİ ELAZIĞ'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  İZODER’in ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak, vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla gerçekleştirdiği Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’nin beşincisi İZODER, Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliği ile Megaboard partnerliğinde, Bonus, Mardav, Ode, Ravaber, Terrawool ve Saint-Gobain Weber sponsorluğunda 2 Ağustos tarihinde Windy Hill Hotel Elazığ’da düzenlendi.

  Devamı

 • Su Yalıtımı İşleri Genel Teknik Şartnamesi, Resmi Gazete'de Yayımlandı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uygulamanın doğru yapılması, binayı yapanın sorumluluk sınırlarının belirlenmesi ve uygulamada birlikteliğin sağlanması amacı ile hazırladığı, İMSAD çatısı altında İZODER ve BİTÜDER'in katkılarıyla hazırlanan Su Yalıtımı İşleri Genel Teknik Şartnamesi 30 Mayıs tarih ve 30436 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Devamı

 • Gerçek Tehdit, Yönetmeliğe Uygun Olmayan Giydirme Cephe Uygulamaları

  Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın ile ilgili bir açıklama yaptı. İZODER Başkanı Levent Pelesen, "Son dönemde meydana gelen ve dış cephelerde hızla yayılan yangınlarda, yönetmeliklere aykırı olarak estetik görünüme sahip yanıcı dış cephe kaplamalarının tercih edilmesi, hatalı malzeme seçimleri ve yanlış uygulamalar önemli rol oynuyor" dedi.

  Devamı

 • 5. Uluslararası Geofoam Kongresi, 5 Kıtadan ve 23 Ülkeden Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi

  EPS Sanayi Derneği (EPSDER) tarafından, 9 - 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen, 5. Uluslararası Geofoam Konferansı, 5 kıta ve 23 ülkeden gelen katılımcılar ile Kıbrıs'ta gerçekleştirildi. Sektörün nabzını tutan etkinlik, dolu dolu içeriği ile Türkiye'den ve dünyanın çok farklı coğrafyalarından alanında uzman akademisyenleri, araştırmacıları, geoteknik mühendisleri, inşaat mühendileri, zemin mekanikçileri, EPS Geofoam üreticileri, EPS hammadde tedarikçileri, EPS imalatında kullanılan makine ve ekipman üreticisi firmalar ile inşaat sektörünün önde gelen müteahitlik firmalarını, proje firmalarını ve müşavirlerini, STK temsilcilerini ve kamu ile özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

  Devamı

 • İSMEK İKLİMLENDİRME OKULU AÇILDI

  İSMEK, Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı (ISKAV) ile işbirliği yaparak İklimlendirme Okulu’nu hizmete açtı. İSMEK’in 15 uzmanlık okulundan biri olan okul, iklimlendirme sektörüne eğitimli teknik personel yetiştirmeyi amaçlıyor.

  Devamı

 • TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ TÜM TÜRKİYE'DE DEVAM EDİYOR

  Yalıtım sektörünün çatı örgütü İZODER, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliği ile Türkiye genelinde 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri' başlattı. İlki 16 Kasım 2017'de İzmir'de yapılan seminer dizisinin ikincisi 18 Ocak 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.

  Devamı

 • İZODER SOSYAL MEDYA HESAPLARI AÇILDI

  Sosyal medya platformlarının (Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin vb.) kullanılarak İZODER'in yürüttüğü faaliyet ve etkinliklerden üyelerini, sektör profesyonellerini, paydaş kurumları ve tüketicileri bilgilendirmek üzere İZODER sosyal medya hesapları açıldı.

  Devamı

 • İZODER, 2018 MALİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Mali Genel Kurul Toplantısı, 22 Şubat günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapıldı. Genel Kurul öncesinde Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan çağrılı konuşmacı olarak “İnşaat sektörüne yönelik 2017 yılı değerlendirmesi ve 2018 beklentileri” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

  Devamı

 • İZODER, 'TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN İKİNCİSİNİ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRDİ

  İZODER, Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Ankara'da 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri' düzenledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, "Artık dünya, enerjiyi verimli kullanmak için yalıtım yapıyor.

  Devamı

 • İZODER, 'TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERLERİ'NİN İLKİNİ İZMİR'DE GERÇEKLEŞTİRDİ

  Yalıtım sektörünün çatı örgütü İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliği ile BASF, BETEK, BTM, İZOCAM ve SAINT GOBAIN WEBER'in sponsorluğunda, İzmir MMO Tepekule Kongre-Sergi Merkezi'nde 16 Kasım günü 'Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri' düzenledi.

  Devamı

 • SU YALITIMI YÖNETMELİĞİ'NİN ÜLKEYE KATACAĞI DEĞER, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE BİRLİKTE, İZODER, BİTÜDER VE SUDER'İN ORTAK BASIN TOPLANTISIYLA DUYURULDU

  Türkiye’de inşaat sektöründe büyük bir eksikliği gidererek, binalara dayanıklılık, kalite ve güç kazandıracak su yalıtımı uygulaması ile ilgili beklenen yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni ‘Su Yalıtımı Yönetmeliği’nin ülkeye, inşaat sektörüne ve binalara katacağı değer; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte, yalıtım sektörünün çatı örgütü İZODER, su yalıtımı dernekleri BİTÜDER ve SUDER’in düzenlediği ortak basın toplantısıyla duyuruldu.

  Devamı

 • 'ULUSLARARASI GÜRÜLTÜ FARKINDALIK GÜNÜ'NDE GÜRÜLTÜNÜN HAYATIMIZA ETKİLERİ KONUŞULDU

  Amaç gürültü konusunda farkındalık yaratmak
  'Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü' kapsamında, TAKDER ve İZODER işbirliği ile İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen panelde, gürültünün hayatımıza etkileri masaya yatırıldı.

  Devamı

 • İZODER'in yeni başkanı Levent Pelesen oldu

  Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği'nin (İZODER) Olağan Genel Kurulu'nda, başkanlığa oy birliği ile Levent Pelesen seçildi. İZODER'in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, "Yalıtım sektörü için bir başvuru merkezi olarak, yalıtım konusunda kamu ve kamuoyunu bilinçlendirmeye devam edeceğiz. Sektör adına çıkması beklenen yasa ve yönetmeliklerin takipçisi olacağız" dedi.

  Devamı

 • İZODER 'SES YALITIMI ZİRVESİ' İLE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE KARŞI FARKINDALIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

  Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Ses Yalıtımı Zirvesi'nde uzman isimler tarafından masaya yatırıldı. Kontrolsüz ses ve gürültü kirliliğine karşı farkındalık seferberliği başlattıklarını belirten İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, "Gürültünün, hem ruh hem beden sağlığımızda yüksek ve kalıcı bir etkisi var. Kontrolsüz ses ve gürültüden arınma bilinci, bugünden başlayıp her yıl olgunlaşarak gelişecek ve ülkemizin hak ettiği seviyeye ulaşacaktır" dedi.

  Devamı

 • Türkiye U değerleri haritası raporu-2016 (İngilizce & Türkçe)  Devamı

 • AB Yolunda Türkiye için U Değerleri Konferansı Düzenlendi

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İZODER işbirliği ile düzenlenen 2023 enerji verimliliği hedefleri doğrultusunda Türkiye için yeni U değerleri ile ilgili rapor sonuçları 8 Haziran günü Ankara TOBB’da düzenlenen konferansla açıklandı. Açılışta konuşan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, enerji verimliliğinin, çağdaşlaşan ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında kritik öneme sahip olduğunu belirterek, binalarda, konutlarda sağlanacak enerji verimliliği potansiyelinin ulaşım ve sanayiden büyük olduğunu vurguladı.

  Devamı

 • İZODER Üyeleriyle Buluştu

  İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu: "Yalıtım sektörünün ve İZODER'in daha etkin olması için üyelerimizin katkıları büyük önem taşıyor."

  Devamı

 • Çevresel Gürültü Kontrolünde Yasal Düzenlemeler, Çalışmalar ve Ses Yalıtımının Önemi

  Türkiye'de gürültü konusunda hukuki ve teknik düzenlemeler 1983 tarihli 2872 sayılı Çevre Kanunu'nun 14. maddesinde belirtilen "Kişilerin huzur ve sükûnunu, beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde yönetmelikte belirlenen standartlar üzerinde gürültü çıkarılması yasaktır. Fabrika, atölye, işyeri, eğlence yeri, hizmet binaları, konutlar ve ulaşım araçlarında gürültünün asgariye indirilmesi için gerekli önlemler alınır." hükmü ve bu hüküm doğrultusunda 4 Haziran 2010 tarihli ve 27601 Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği ile oluşturulmuştur.

  Devamı